Zadbaj o skórę po wakacjach

Choćbyśmy najlepiej chronili się przed słońcem i szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego, po lecie nasza skóra potrzebuje ratunku. Przebarwienia, oparzenia, rumień, pogrubienie naskórka, uszkodzenie płaszcza lipidowego czy najpowszechniejsze przesuszenie to tylko część pamiątek z wakacji. Co zrobić, by przywrócić skórze doskonałą kondycję?

Nawet jeśli latem nie wychodziliśmy z domu bez solidnej warstwy kremu z filtrem i piliśmy sporo wody, jesienią skóra wymaga regeneracji. Najczęściej z powodu przesuszenia, które wzmagać może podrażnienia i powodować wypryski. Po kilku miesiącach intensywniejszego kontaktu ze słońcem lepiej jednak zrezygnować z oczyszczania. Jego mechaniczne formy mogą tylko pogłębić problemy i dołożyć nowych.

Po wakacjach najlepiej dać skórze odpocząć i mądrze pobudzić ją do regeneracji. W zależności od chęci i zasobności portfela możemy to zrobić w domowym zaciszu lub oddać się w ręce specjalistów z dobrych gabinetów kosmetycznych.
Pierwszy krok w powakacyjnej regeneracji to złuszczanie. Pomogą w tym peelingi, po które najlepiej sięgać raz w tygodniu przez dwa, trzy tygodnie po urlopie, a potem raz w miesiącu. W ten sposób pozbędziemy się martwego, zrogowaciałego naskórka i oczyścimy pory z nadmiaru sebum. W zależności od rodzaju skóry możemy sięgnąć po peeling z drobinkami (skóra normalna i mieszana) lub delikatniejszy enzymatyczny (skóra wrażliwa i sucha). W gabinecie kosmetycznym wykonać możemy peeling kawitacyjny, który dzięki wibracjom ultradźwiękowym nie tylko oczyszcza, ale też pomaga w pozbyciu się przebarwień.

Równie ważne co złuszczanie, jest nawilżanie spragnionej po lecie skóry. Pomoże w tym regularne stosowanie nawilżających i odżywczych kremów oraz stosowanie odpowiednio dobranych masek. Zbawienny wpływ na zmęczoną słońcem skórę będą miały te zawierające witaminy, aminokwasy, koenzym Q, kwas hialuronowy oraz algi. Zwolenniczki naturalnych metod sięgnąć mogą po olejek arganowy, który słynie ze swoich właściwości nawilżających i regeneracyjnych.

Ważne adresy i linki

Ministerstwo Zdrowia - https://www.gov.pl/zdrowie/
Organizator kampanii - http://www.pzh.gov.pl/
Wykonawca - www.wesharemedia.pl
Facebook kampanii - https://www.facebook.com/UVJasnejakslonce
Instagram kampanii - https://www.instagram.com/uvjasnejakslonce/